Ferragnes Badem Fidanı

Ferragnes, iri, yüksek kaliteli yemişleri ve güçlü, dik büyüme alışkanlığıyla tanınan bir badem ağacı (Prunus dulcis) çeşididir.

Ferragnes, iri, yüksek kaliteli yemişleri ve güçlü, dik büyüme alışkanlığıyla tanınan bir badem ağacı (Prunus dulcis) çeşididir. Peyzajda gölge ağacı olarak kullanılmasının yanı sıra ticari fındık üretimi için popüler bir seçimdir. Bir fidan olarak, bir Ferragnes badem ağacı büyümeye ve karakteristik özelliklerini geliştirmeye yeni başlayan küçük, genç bir ağaç olacaktır.

Bir Ferragnes badem fidanına bakım yapmak için, ona doğru yetiştirme koşullarını sağlamanız ve onu zararlılardan ve hastalıklardan korumanız gerekecektir. Bu, ağaca yeterli güneş ışığı, su ve besin sağlamanın yanı sıra sağlıklı büyümeyi teşvik etmek ve hasarlı veya hastalıklı dalları çıkarmak için budamayı içerebilir. Ayrıca ağacı kuşlar veya böcekler gibi haşerelerden korumanız ve gerekirse uygun böcek ilaçları ile tedavi etmeniz gerekebilir. Uygun bakım ile Ferragnes badem fidanınız, yıllarca yüksek kaliteli yemişler üreten güçlü, sağlıklı bir ağaç haline gelmelidir.

Ferragnes badem ağaçları kendi kendine tozlaşır, yani fındık üretmek için diğer ağaçlardan çapraz tozlaşmaya ihtiyaç duymazlar.
Çeşitli toprak türleri için çok uygundurlar, ancak organik madde açısından zengin, iyi drene olan toprağı tercih ederler.
Ferragnes badem ağaçları dona karşı hassastır, bu nedenle don riskinin minimum olduğu bir alana dikilmelidir.
Orta derecede kuraklığa toleranslıdırlar, ancak düzenli sulama ile en yüksek verimi sağlarlar.
Ferragnes badem ağaçları zararlılara ve hastalıklara karşı hassastır, bu nedenle ağacı izlemek ve bu sorunları önlemek ve kontrol altına almak için uygun önlemleri almak önemlidir.

  • Ağaçları orta güçlü büyür.
  • Dallanma seyrektir.
  • Çok verimlidir.
  • Bademlerinin kalitesi ile dikkat çekmektedir.
  • Meyveye çabuk yatar, iri dış kabukları serttir.
  • İç randımanı %40, çift badem oranı %1-2’dir.
  • Hasat zamanı: Eylül’ün 3. haftasıdır.
  • Tozlayıcıları: Ferraduel, Ferrastar
WhatsApp Desteğe Hoşgeldiniz.
Nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek