İverto Ceviz Fidanı

Arjantin menşeili İverto cevizi, uzun süreli ağaç üstünde kalması nedeniyle Chandler cinsi için iyi bir tozlayıcı olarak kullanılır. Meyveleri orta boyutlu ve kuru kabuklu, ağacın gelişimi orta seviyedir ve hastalıklara dayanıklıdır. İverto Ceviz Fidanı Üretimi: Ceviz fidanı üretiminde göz aşısı ve dilcikli aşı yöntemleri kullanılır. Anacı Yabani Ceviz’dir.

Arjantin menşeili İverto cevizi, uzun süreli ağaç üstünde kalması nedeniyle Chandler cinsi için iyi bir tozlayıcı olarak kullanılır. Meyveleri orta boyutlu ve kuru kabuklu, ağacın gelişimi orta seviyedir ve hastalıklara dayanıklıdır.

İverto Ceviz Fidanı Üretimi: Ceviz fidanı üretiminde göz aşısı ve dilcikli aşı yöntemleri kullanılır. Anacı Yabani Ceviz’dir.

  • Hasat Zamanı: Eylül’ün 4. haftası. (Hasat tarihi bölgeye göre değişebilir)
  • Hobi Amaçlı Dikim Rakımı: Her rakıma kolayca dikilebilir.
  • Durum: Torbada veya saksıda 12 ay boyunca dikilebilir.
  • Mevsimsel Durum: İverto cevizi, yaprak döken bir bitkidir. Kışın, dalın bir parçası gibi gelebilir, ama uç kısmını makasla keserseniz yeşil dokuya ulaşacaksınız. Baharla birlikte, fidan yeşil yapraklı olarak gelir. Sonbahara yaklaştıkça yapraklar dökmeye başlar.
  • İverto Ceviz Fidanları Geldiğinde Ne Yapmalıyız: Sipariş ettiğiniz fidanı teslim aldığınızda hemen çıkarın ve hafifçe sulayın. Eğer ileride dikecekseniz, 2-3 günde bir sulamayı unutmayın.
  • Saksıda Yetiştiricilik: Saksıda yetiştiricilik için uygundur, ancak kışın mutlaka çağlı oluşumu gerçekleşene kadar dışarıda bulunmalıdır. Kullanacağınız saksı en az 10 litrelik, toprak ise çiçek toprağı olursa daha iyi olur.
WhatsApp Desteğe Hoşgeldiniz.
Nasıl yardımcı olabiliriz?
WhatsApp Destek